تراورتن

تراورتن

تراورتن با کیفیت بالا و خرید مستقیم از معدن
مستر استون
1400/11/25
0 نظر

تهیه شده در سایت مستر استون

تراورتن یکی از سنگ های پرکاربرد و زیبا است که از رسوب چشمه های آب گرم بوجود می آید. در کشور ما معادن تراورتن زیادی وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به معادن زنجان، تکاب، اردبیل و مرکزی اشاره کرد. مهم ترین تفاوت تراورتن با سایر سنگ های معدنی در شکل ظاهری آن است.

تراورتن، نوعی سنگ آهک متخلخل است که از دسته سنگ های رسوبی و تزیینی به شمار می رود.

شکل ظاهری تراورتن

تراورتن دارای بافتی متخلخل بوده و تنوع رنگی بالایی دارد. بر روی تراورتن حفره هایی به چشم می خورد که در اثر فرار گازهایی نظیر دی اکسید کربن تولید شده است. تنوع رنگی بالای تراورتن به دلیل تفاوت ترکیباتی بوده که در زمان رسوب گذاری بر روی سنگ قرار می گرفتند و این ترکیبات بر روی سنگ به صورت رگه نمایش داده می شوند. هرچه تعداد رگه های یک تراورتن بیشتر باشد، استحکام آن کمتر است زیرا این نقاط دقیقا مکان هایی هستند که کمترین مقاومت را در برابر ضربه از خود نشان می دهند.

کاربرد تراورتن

سنگ تراورتن دارای شکل ظاهری خاصی است و طول عمر بالایی هم از خود نشان می دهد به همین دلیل می توان از آن در بخش های مختلف داخلی و خارجی ساختمان استفاده کرد.

عمده کاربردهای تراورتن عبارتند از :

راه پله : بعد از اینکه تراورتن از داخل معادن استخراج شد آن را به سمت کارخانه ها می برند تا پس از طی کردن مراحل فرآوری به کاشی یا موزاییک تبدیل شود. از این کاشی ها برای ساختن راه پله ها کمک می گیرند و نتیجه خروجی یک پله زیبا و منحصر به فرد خواهد بود.

سنگ نما : تراورتن در برابر تغییرات دما مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد و به همین جهت از آن برای نمای خارجی ساختمان کمک می گیرند. استفاده از تراورتن در نمای ساختمان، سبب خاص شدن منزل شما خواهد شد.

کفپوش : تراورتن می تواند باعث زیباتر شدن کف منزل شما شود و برای استفاده در دیوار هم گزینه بسیار خوبی خواهد بود. علاوه بر آن تراورتن در آشپزخانه و سرویس بهداشتی هم کاربردی است و به دلیل شکل ظاهری خاص، می تواند جلابخش لابی هتل یا مجتمع های بزرگ باشد.

حیاط و استخر : سنگ های تراورتن هیچ لغزندگی نخواهد داشت و جزء بهترین گزینه ها برای ساخت استخر هستند. در حیاط های منزل شخصی هم می توان از تراورتن برای ساخت فضایی دلنشین کمک گرفت.

شومینه : امروزه در طراحی منازل، از شومینه های خاص استفاده می کنند تا به جذابیت محیط داخلی منزل بیفزایند. تراورتن از جمله متریال هایی است که برای ساخت شومینه مناسب خواهد بود.

کاربردهای تراورتن

یکی از سنگهایی که مقرون به صرفه است به راحتی قابل استخراج است و برشی راحت دارد نسبت به بقیه سنگ ها، به راحتی قابل دسترس است.

این سنگ تراورتن از نوع سنگ های آهکی به شمار می رود. قدمت تاریخی سنگ تراورتن از زمان امپراطوری های روم باستان می باشد و قدمتی دیرینه و تاریخی دارد.

مزایای تراورتن

مقاومت بالای سنگ تراورتن کمتر از گرانیت نمی باشد. این سنگ عایق صدا و گرما می باشد. زیبایی سنگ تراورتن با رنگ های مختلف ظاهری جذاب و چشمگیر برای مصارفی همچون استخرها، سالن پذیرایی، سالن انتظار، حمام و دستشویی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت سنگ تراورتن با توجه به رنگ آن می باشد و هرچه تراورتن روشن و شفاف تر باشد به نسبت قیمت آن افزایش می یابد.

چسبندگی سنگ تراورتن به قدری زیاد است که از افتادگی هنگام نما کردن ساختمان جلوگیری می کند و وزنی سبک دارد.

جهت مشاوره و خرید سنگ با شماره های 09154476393 - 09157080131 تماس بگیرید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر