تراورتن محلات

تراورتن محلات

کاربرد و مشخصات و قیمت سنگ تراورتن محلات
مستراستون
1400/11/23
0 نظر

تهیه شده در سایت مستر استون

سنگ‌های تراورتن جزء پرطرفدارترین سنگ‌های ساختمانی هستند. این سنگ به علت ظاهر زیبا و جذابی که دارد، می تواند کاربردهای متعددی در ساختمان سازی داشته باشد. سنگ تراورتن در طیف‌های وسیعی از رنگ‌ها تولید می‌شود که سنگ تراورتن محلات نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. در ادامه این مطلب سعی داریم که با سنگ محلات و انواع آن بیشتر آشنا شویم.

سنگ تراورتن محلات

سنگ‌های تراورتن به صورت کلی سنگ‌های آهکی متخلخلی هستند، که جزو دسته سنگ‌های رسوبی نیز محسوب می‌شوند. سنگ تراورتن محلات نیز یک سنگ رسوبی است، که از رسوبات به‌ جا مانده چشمه‌های آبگرم تشکیل شده است. مجموعه سنگ‌های تراورتن در رنگ‌های روشن و سفید دیده می‌شوند. این سنگ تراورتن نیز به صورت موج‌دار و بی‌موج عرضه می‌گردد. این سنگ نسبتاً یکنواخت و خوش رنگ است. این ویژگی باعث می‌شود که برای نماهایی که به دارای متراژ بالا هستند و به سنگ یکدستی نیاز دارند، این سنگ را انتخاب کنند.

 

کاربرد تراورتن محلات

کاربرد این سنگ مانند سایر سنگ‌های تراورتن در بخش‌های نمای اصلی و نمای داخلی ساختمان می‌باشد. تراورتن محلات سورت و دسته‌های مختلفی دارد که باعث می‌شود بتوان از آن در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده کرد. از جمله کاربردهایی که این سنگ تراورتن زیبا دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

*کاربرد در دیوارهای داخلی ساختمان

*نمای بیرونی ساختمان و نمای اصلی

*نمای بیرونی ساختمان در قسمت‌های فرعی

*سنگفرش محوطه‌هایی مانند پیاده رو جدول و درپوش‌ها

ویژگی های سنگ محلات

در محلات، معادن مختلفی جهت استخراج سنگ‌های تراورتن وجود دارد. معمولا سنگ‌هایی از این معادن استخراج می‌شوند، دارای مزیت و ویژگی‌های زیادی هستند. از جمله ویژگی‌های سنگ تراورتن محلات، می‌توان به استحکام بالای آن اشاره کرد. این استحکام باعث شده تا سنگ محلات طول عمر بالایی داشته باشد و بتوان از آن در مدت زمان طولانی‌تری استفاده کرد.

تنوع رنگی که در این سنگ مشاهده می‌شود، باعث شده تا در انتخاب آن دشواری وجود نداشته باشد و بتوانید به راحتی رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. مقاومت بالا در برابر شرایط جوی، از دیگر مزیت‌های مهم این سنگ محسوب می‌شود و به همین خاطر طرفداران زیادی را نیز به خود جلب کرده است. جذب آب این سنگ بسیار پایین است و با قرار گرفتن در معرض بارش برف و باران به راحتی آسیب نمی‌بیند و به شکل قبلی خود باقی می‌ماند.

معدن سنگ تراورتن محلات

معدن این سنگ در استان مرکزی، شهرستان محلات واقع شده است. سنگ خام محلات به صورت روزانه از این معادن استخراج می‌گردد و برای انجام فرآیند تولید سنگ به سنگبری‌های مختلفی مانند سنگبری آتاسنگ ارسال می‌شود. پس از انجام فرآیند برش بر روی این سنگ‌ها و گذر از مرحله ساب و غیره، جهت فروش آماده می‌شوند. در سنگبری‌ها سنگ‌ها را در ابعاد متعددی برش می‌دهند که برای به کار بردن در بخش‌های مختلف ساختمان کاربردی  و مناسب باشد. این سنگ به سورت‌های سوپر، ممتاز و درجه یک تقسیم می‌شود. از سورت سوپر این سنگ ساختمانی زیبا به‌عنوان سنگ نما در ساختمان‌های لوکس و لاکچری استفاده می‌شود.

قیمت سنگ تراورتن محلات

قیمت این سنگ،  مانند سایر سنگ‌ها تحت تاثیر برخی عوامل زیاد و کم می‌شود. اولین عامل و مهم‌ترین آن رنگ سنگ می‌باشد . هرچه رنگ سنگ روشن‌تر باشد، آن سنگ از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود. کیفیت فرآوری سنگ هم می‌تواند یک نکته مهم در خرید سنگ باشد. مثلاً هر کدام از ما در خرید سنگ به دنبال یک سنگ با کیفیت بالا هستیم هر چه که سنگ با کیفیت‌تر باشد قیمت‌ها نیز بالاتر خواهد بود.

ابعاد و ضخامت سنگ نیز بر روی قیمت‌ها تأثیرگذار است. هرچه که ابعاد یک سنگ بیشتر است، یعنی آن سنگ از سنگ خام بیشتری استفاده کرده و هزینه تولید بیشتری نیز شامل حال آن شده است. بنابراین آن سنگ دارای قیمت بیشتری خواهد شد. درجه بندی سنگ‌ها نیز نشان‌دهنده قیمت آنها خواهد بود. درجات سوپر سنگ تراورتن محلات، قیمت بیشتری نسبت به سورت ممتاز و درجه یک آن دارد.

شما می توانید همه روزه با دریافت مشاوره  از سایت مستر استون و در نظر گرفتن نکات مربوط به خرید سنگ نمای ساختمان، سنگ محلاتی که مدنظر و مورد نیاز ساختمان شما باشد را خریداری نمایید.

09154476393 _ 09367841393

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر